192015Oca
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum, sağlık, doğallık ve estetik konularında bileşke işlerin sahası konumundaki dişçilik alanında, bugüne kadar çıkılabilen en yüksek düzeyli ürünü oluşturuyor. Zirkonyum Diş, dokularla uyum, doğal görüntü, çok uzun süre dayanıklılık, sağlamlık ve sağlık açısından inanılmaz avantajlara sahip bir diş olarak öne çıkıyor. Giderek porselenden uzaklaşılan bu alanda, zirkonyum özellikle kullanılan bir hale bürünüyor.

Nerelerde Kullanılır?

Zirkonyum Diş Kaplama işlemi, bilhassa daha önceden beyazlatma işlemleri uygulayan (antibiyotik kullanımı, flor uygulaması vb.) ancak sonuç alamayan hastalarda, diastema kapama uygulaması (ayrık diş birleştirilmesi) yapılan kişilerde, dişleri kesilmiş vakalarda, kırık diş düzeltmelerinde, ağzında metal köprü olan hastalarda, dolgu yapmaya müsait olmayacak kadar kaybı olan dişlerde ve çapraşık ile eğri dişlerin tedavi süreçlerinde başarıyla uygulanan bir yöntemi teşkil etmektedir.

Neden Zirkonyum Diş Kaplama Tekniği?

Bu kadar kaliteli bir malzeme kullanımı ile işlemler bütününün, fiyat ve performans kıstaslarınca değerlendirildiğinde, çok önemli bir yöntemi oluşturduğu görülmektedir. Bu denli kaliteli bir yöntemin de fiyat olarak çok yüksek olması beklenirken, aslında Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları ortalamalarının, çok da cebi yakmayan cinsten oldukları görülmektedir. Böylece, kaliteli ve sağlıklı bir hizmeti, uygun fiyatlara uygulatabilen hastalar, estetik ve güzellik açısından ise çok büyük paralar harcamaktan kurtulmuş olmaktadırlar.

Öte yandan, Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları yalnızca fiyatlarla sınırlı değildir. Öncelikle zirkonyum, yalıtıcı bir hassasiyete sahip olduğu için, soğuk ve sıcağa karşı herhangi bir hassasiyet göstermemektedir. Bir diğer etmen, zirkonyum dişlerin doğal görüntüsü ile ilgilidir. Işık yansıdığı zaman, en profesyonel ve kaliteli porselen dişlerde dahi matlık ve cansızlık görülmekte iken, zirkonyum diş kaplamalarında en doğal ve parlak görünüm elde edilmektedir.

Ek olarak, zirkonyum diş kaplamalar, kesinlikle daha sağlam ve uzun süreli kullanıma uygun çalışmaları içermektedir. Dişin olduğu noktada, çok daha iyi bir tutucu özelliği ile bağlanarak, kesinlikle zayıflık ya da sallantı sinyali vermeyen bu diş yapısı, geleceğin tek tercih edilecek diş malzemesi ve işlemler bütününü oluşturacak gibi görünüyor. Doğallık ve sağlamlık nedenleriyle, özellikle tercih ediliyor.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *