162015Nis
Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri

Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri

Diş telleri, diş yapısının estetik durması ve düzenli bir dizilişin gerçekleşmesi adına oldukça gerekli olan aparatlardır. Özellikle çocuk yaşlarda takılan ve hafızalara bu şekilde kazınan diş telleri, belli bir dönem kullanıldıktan sonra dişlerden çıkartılır ve dişlerin çapraşıklıkları, düzensizlikleri ve anomali durumları ortadan kaldırılmış olur. Ancak dişlerindeki yamukluğu ya da çapraşıklığı düzeltmek isteyen tek yaş grubu elbette ki çocuklardan oluşmamaktadır. Yetişkinler de yeri geldiği zaman diş teli takıp bu telleri diş sağlıkları için kullanabilmektedirler.

Yetişkinlerin Kullandıkları Diş Telleri

Çocuklardaki diş tellerinin çok fazla bir estetik kaygı ile oluşturuldukları söylenemez. Çünkü çocuk yaşta bu konu pek de hassas bir noktaya tekabül etmemektedir. Ancak yetişkinlerde bu durum oldukça farklıdır. Çalışma hayatında, sosyal yaşamda ya da çeşitli koşullarda, yetişkin insanların ağızlarındaki diş tellerinin çok fazla belli olmaması istenmektedir. Bu sayede kişiler estetik bir görünüme sahip olarak psikolojik anlamda kendilerini iyi hissederler. Yaşın ilerlemesi ile bulunulan ortam ve sahip olunan kimlikler önemli hale geldiği için, yetişkin diş tellerinde estetiklik faktörü çok kritik bir önem taşımaktadır.

Yetişkinler İçin Olan Diş Telleri Nasıldır?

Yetişkinler için estetik olarak üretilen diş telleri, genel anlamda porselen hammaddesinden yapılmaktadır. Porselenin rengi efektleri ise, doğal diş rengi ve efektlerinden çok farklı olmadığı için bu teller dışarıdan bakılınca pek de belli olmamaktadır. Kişiler ancak 30 santimetre gibi oldukça yakın bir mesafeden diş tellerini görebilmektedirler. Bu durum da yetişkin bir insan için moral ve motivasyon anlamında büyük yarar sağlamaktadır.

Kimi tellerin üzerinde ise teflon kaplamalar vardır. Teflon kaplamalar da hem tele dayanıklılık sağlar, hem de görüntü olarak iyi bir izlenim bırakır.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *