192015Haz
Lazer Diş Dolgusu

Lazer Diş Dolgusu

Çocukluktan itibaren insanlara kâbus gibi gelen diş dolgusu tedavileri, yeni teknolojilerin sahada yer alması ve tedavilerde modern araçların kullanılması ile daha kolay ve rahat durumlara geldi. Geçmişte yapılan uygulamalarda, hem hastaya verdiği acı, hem de uygulama zorlukları nedeni ile insanların pek sıcak bakmadığı diş dolgusu, artık lazer tekniği ile yapılıyor. Bu tekniği genel olarak lazer diş dolgusu şeklinde isimlendiren diş hekimleri, oldukça basit, kolay ve rahat bir süreci de bu sayede atlatmış oluyorlar.

Lazer Tekniği İle Diş Dolgusu Yapmak

Önceki dönemlerde kullanılan gırgır tipi araçlar ile işlem yapan diş hekimleri, lazer tekniğinin faal olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte bu metoda yöneldiler. Çünkü lazer tekniği, dolgu yapılacak alanı temizlerken herhangi bir acı hissi vermediği gibi, milimetrik işlemlerde de büyük kolaylık sağlıyor. Hastaların da ilk tercihi olan lazer destekli dolgu işlemi, gerek tedavi aşamasında, gerek tedavi sonrasında herhangi bir sıkıntıyı ortaya çıkarmıyor. Aynı zamanda ağrı ya da apse de yapmayan bu teknik, en doğru şekilde gerçekleştirilen uygulamalar ile birlikte işlemleri tamamlıyor.

Son yıllarda en çok kullanılan tedaviler arasında yerini alan lazer dolgu tedavileri, ağzın farklı bölgelerindeki dişleri bile aynı zaman zarfında doldurabiliyor. Benzer şekilde vakitten de kazandıran bu yöntem sonucunda, sağlıklı dolgular ve başarılı şekilde yürütülen işlemler de tamamlanmış oluyor.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *