242020Şub
Eyüp Diş İmplant Tedavisi

Eyüp Diş İmplant Tedavisi

Implant Ve Ortodonti Tedavileri Nasıl Yapılır?

İmplant veya ortodonti tedavisi yaptırmak isteyenler için Halil Uyar Diş Kliniği Eyüp bölgesinde hizmet vermektedir. Diş eksikliğinize kalıcı çözüm almak istiyorsanız, Eyüp implant tedavisi ile sağlıklı yeni dişlere kavuşabilirsiniz.

 Implant Tedavisi Nedir?

 Eksik diş/dişlerin bulunduğu çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalara implant deniliyor. Bu vidalar, diş kökü görevini görüyor. Böylece diğer dişlere herhangi bir yük binmemiş oluyor. Bu vidaların üzerine de protez dişler eklenerek Eyüp implant tedavisi yapılmış oluyor.

 Implant Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

 Eyüp’de hizmet veren bir diş kliniğinden ilk muayenenizi yaptırıyorsunuz. Gerekli film ve tahlillere göre, implant tedavi süreciniz başlıyor. Çene yapınıza uygun şekilde titanyum vidalar hazırlanıyor. Bu vidalar, çene kemiğinize yerleştiriliyor. Vidanın, kemiğinizle bütünleşebilmesi için 2-4 ay bekliyorsunuz.

 Bekleme süresinde, vidalara oturtulacak, protez dişleriniz hazırlanıyor. Ağız yapınıza ve diş ölçülerinize göre, dişleriniz hazırlanıyor. Porselen olarak hazırlanan protez dişleriniz, vidaların üstüne yerleştiriliyor. Doğru ve temiz kullanımla protez dişlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 Ortodonti Tedavisi Nedir?

 Çene yapısının neden olduğu çarpık dişlerin düzeltilme tedavisine ortodonti denir. Nadiren de olsa diş çekimini ve çene operasyonunu kapsar.

 Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Düzensiz ve çarpık dişlere sahipseniz veya çocuğunuz bu durumdaysa, Eyüp diş kliniklerinden biri olan Halil Uyar Diş Kliniğine görünebilirsiniz. Ağız filminiz çekilerek, nasıl bir işlem uygulanacağı belirleniyor. Metal, porselen veya telsiz şeffaf diş tellerinden birini seçiyorsunuz.

 Uygulamaya geçmeden önce, çürükler ve diş taşları temizleniyor, çekilmesi gereken diş varsa, çekiliyor. Ağzınızın ölçüsü alınarak, braketler hazırlanıyor. Dişlerinize bu braketleri yerleştiriyorlar. U biçimindeki ince bir tel braketlere geçiriliyor. Telin, braketleri sağlam tutması için lastiklerle destekleniyor.

Tedavinize hemen başlamak için bizimle iletişime geçin!


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *