132015Nis
Dişteki Renk Değişiklikleri Nasıl Düzeltilir?

Dişteki Renk Değişiklikleri Nasıl Düzeltilir?

Çoğu insanın ağız sağlığına ve çene yapısına önem vermesinin altındaki nedenlerden bir tanesi, dişlerin estetik açıdan güzel görünüp görünmemesidir. Yani insanlar, ağızları açıkken, yemek yerken, konuşurken ya da gülerken, güzel bir diş yapısı görüntüsüne sahip olmak isterler. Güzel bir diş yapısı ise, tam ve düzgün dişlere sahip olmanın yanı sıra, dişlerin beyaz ve sağlıklı olması ile de ilgilidir. Bu noktada, çoğu insanın zaman içinde ihtiyaç duyduğu diş beyazlatma işlemleri ve benzeri yöntemler akla gelmektedir.

Seneler içinde gerek diş bakımının doğru yapılmamasından, gerek ağızda biriken tartar ve plaklardan, gerek ise bir takım hormonal durumlardan dolayı kişilerin dişleri renk değiştirebilirler. Bu renk değişiklikleri de görüntü olarak oldukça kötü olmaktadır. Bu nedenle de kişiler dişlerinin renklerinin doğal beyaz bir görüntüye sahip olmasını istemektedirler.

Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Laminate (Lamine) Veneer yöntemi, dişlerin renklerinin değiştirilmesi ve diş ile ilgili pek çok sorunun çözülmesi sırasında kullanılmaktadır. Bu yöntem genelinde, dişlerin beyazlatılması sağlanırken, aynı zamanda bu beyazlığı sağlayan parçaların da doğal görülmesine özen gösterilmektedir.

Diğer taraftan, diş beyazlatma yönteminin de diş renklerinin değiştirilmesi sırasında oldukça sık bir şekilde kullanıldığından bahsedilebilir. Çünkü bu yöntem, hem kliniklerde, hem de kişilerin kendi evlerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Diş hekimi tarafından muayenehanelerde gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri ise oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Evde devam ettirilen diş beyazlatma uygulamaları ile uygulama sıklığına göre birkaç hafta içinde sonuca ulaşmış olmaktadır.

Diş yapılarının sağlıklı görünmesi, dişlerin parlak ve canlı bir yapıya sahip olması için uygulanan kimi teknikler, rengi değişmiş dişlerin renklerinin açılmasında kullanılmaktadırlar. Bu durum, hali hazırda gerçekleştirilen uygulamaların içinde yer alır.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *