132015Oca
Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Kişilerin dış görünüşlerini güzel bir biçimde tamamlayan, harika gülüşler ve ışıl ışıl bir parlaklığı etrafa yaymaya yarayan diş yapısı, kuşkusuz ki dişlerin güzelliğinin yanı sıra, diş etinin de canlı ve parlak görünmesi ile mümkündür. İşte tam da bu noktada, Diş Eti Estetiği kavramı önem kazanmaktadır.

Pembe Estetik Nedir?

Diş etleri, kırmızı ve şiş görünümler nedeni ile kişilere sıkıntılar yaşatmaktadır. Enflamasyon (diş eti ödemi) gibi nedenler, bu tip durumlara neden olurlar. Bu nedenle de, diş eti konusunda bir takım uygulamalar ve tedavi süreçleri ile, diş etleri sağlıklı ve güzel yapılarına kavuşturulmuş olurlar. Bu bağlamda ise, Diş Eti Estetiği Fiyatları hep merak edilen bir unsur olmuştur.

Tedavi ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösteren fiyatlar, güzel gülüşlere değecek rakamlardan oluşmaktadır. Pembe estetik, tüm bu işlemler sonucunda, sağlıklı ve pembe görünümlü diş etlerini oluşturmayı sağlamaktadır.

Diş Eti Estetiği Gerekliliği Nereden Anlaşılır?

İki sıralı diş arasında kalan ve üçgen vaziyette bulunan diş etleri (papil ismi verilir), kimi zaman kararır ve olduğundan daha uzun görünür. Bu noktada, gülüşlerinde de değişmeler olan ve estetik olarak hoş durmayan vakalara, Gingivektomi ve gingivoplasti adı verilen işlemler uygulanır.

Bu süreçte, hasta ve doktor, diş yapısına ve gülüşlere şekil bakımından birlikte karar vererek çalışırlar. Uzun görünen diş etleri, normal görünümüne döndürülür.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *