22015Haz
Diş Eti Estetiği Ağrı Yapar Mı?

Diş Eti Estetiği Ağrı Yapar Mı?

Diş eti estetiği, sıklıkla başvurulan uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama bütünü, sağlıklı bir diş eti estetik görüntüsüne sahip olmak için yaptırılır. Genel itibariyle uygulama süreleri ve diğer ayrıntılar benzerlik gösterirken, acı duyma ve tedavi sonrası duyulan hassasiyetler kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Ancak genel itibariyle, “Diş eti estetiği ağrı yapar mı?” sorusu oldukça merak edilir.

Diş Eti Estetiği Ağrılı Bir Süreç Mi Yaşatır?

Diş etlerine uygulanan estetik amaçlı uygulamalar, genel olarak yarım saatlik bir süreçte sona erdirilir. Bu sürece başlanmadan önce, diş eti estetiği çalışmalarının rahatça yapılabilmesi için ilgili bölgenin uyuşturulması gerekmektedir. Bu uyuşturma işlemi, tıpkı dolgu yapılırken uygulanan uyuşturma işlemine benzemektedir. Uyuşturucu ilaç, ilgili bölgeyi 1 ya da 2 saatliğine etki altına alır.

Diş eti estetiği uygulaması sırasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Maksimum yarım saatlik olan işlemin ardından, tedavi sonrası dinlenme sürecinde, uyuşturucu ilacın etkileri yavaş yavaş geçmeye başlar. İlacın etkisi tamamen geçtiğinde ise, ağız içinde ufak tefek hassasiyetler de ortaya çıkar. Ancak bu duygular, acı değil hassasiyet şeklinde gerçekleşir. Yani hasta, ne tedavi öncesinde, ne tedavi sırasında, ne de tedavi sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı duymamaktadır. Bunun için uyuşturma işlemi başarı ile yapılmakta ve hastanın acı çekmemesi sağlanmaktadır.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *