222014Ara
Diş Beyazlatma (Bleaching) Tedavisi

Diş Beyazlatma (Bleaching) Tedavisi

Diş yapısında zamanla mine ve dentin tabakasında lekelenmeler ve renk değişimi oluşmaktadır. Özellikle ağız ve diş sağlığına önem vermeyen kişilerin dişlerinde rastlanan bir durumdur. Diş beyazlatma Tedavisi ise bu lekelenmelerin ve renk değişiminin giderilme dişin asıl kendi rengine dönme işlemidir.

Günümüzde belirgin 2 diş beyazlatma uygulaması mevcuttur. Bu iki beyazlatma yöntemi de bir diş hekiminin yardımı ile sağlanmaktadır bunlar:

  • Evde diş beyazlatma yöntemi
  • Diş polikliniğinde ağartma özellikli aletler aracılığı ile yapılan Diş Beyazlatma yöntemidir.

Evde diş beyazlatma yöntemi şöyle yapılmaktadır:

  • Diş doktorunun ağızdan ölçü alarak özel bir şekilde dişlerinizin üzerine yerleştireceğiniz plastik kalıplar oluşturması
  • Hastaya özel yapılan kalıbın içerisine ilaç sürülerek günde en az 6 ila 8 saat hastanın dişlerine bu kalıbın yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu da ancak uyku süresince olabilmektedir.
  • Tedavi süresi 1 ila 4 hafta süresince tamamlanmalıdır.

Diş hekimi tarafından alet desteği ile ağartma yapılan diş beyazlatma yöntemi

  • Dişleri ağartacak olan ilaç dişlerin üzerine diş hekimi tarafından sürülür
  • İlaç sürülen dişe beyaz renkli bir ışık kaynağı bir müddet tutulur
  • İşlem biter bitmez beyazlamış mı beyazlamamış mı gözlemlenebilmektedir

Her iki diş beyazlatma yönteminde de seans sayısına tedavinin miktarına hekim karar vermelidir.

Bleaching (Beyazlatma) işlemi kimlere uygulanabilir?

Bleacing yöntemi herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Fakat bazı kişilerde etkili olamamaktadır. Bu duruma diş hekimi karar vermelidir. Bu tedaviyi uygulamaya en uygun kişiler sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olan kişilerdir.

Bleaching (Beyazlatma) yöntemi ağrılı bir yöntem midir?

Ağrılı bir yöntem değildir. Bilakis çok kısa sürede can yakmadan biten bir işlemdir. Beklediğinizden de kısa sürede ve son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Ancak yalnızca diş hekimi kontrolü altında yapılması güvenlik açısından önem arz eder.

Diş Beyazlatma Fiyatları Nasıldır?

Yapılan hizmet ve elde edilen sonuç açısından bakıldığında dişlerimiz güzel bir gülüş için tüm masrafları hak ediyor. Çünkü güzellik için harcanan onca masrafa göre güzel bir yüz için sağlıklı gülüşün önemi de göze alınırsa Diş Beyazlatma Fiyatlarının oldukça ucuz olduğu alınan ücretin az bile olduğu kanaatine sahip olacaksınız.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *