İmplant Nedir?

Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen ve hastaya herhangi bir yan etkisi olmayan, kemik dokusu ile birleşimini tamamladıktan sonra doğal bir diş gibi ağızda yer alabilen, titanyumdan yapılan vidalara “implant” adı verilir. Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür.

İmplant tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

implant-vidasiİmplant tedavisi tek diş eksikliklerinde, tek veya çift taraflı arka dişlerini kaybetmiş hastalarda, az sayıda kalmış doğal dişlere destek olmak amacıyla ve tüm doğal dişlerini kaybetmiş, genel sağlık durumu implant cerrahisine izin veren, ağız sağlığı ve bakımı iyi durumda olan çenelerde implantın yerleşimi için yeterli fiziki altyapının bulunduğu hastalarda uygulanmaktadır.
Dental implant prosedürü cerrahidir. Bu yüzden, implantın uzman çene cerrahı veya cerrahi konusunda deneyimli bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir.
İmplant herkes için uygun olmayabilir. Başarılı bir implant için genel sağlık durumunun iyi olması, sağlıklı dişetleri ve implantları desteklemek için çenelerde yeterli kemiğin olması gerekmektedir.

Kliniğimizde yapılan implant tedavileri öncesinde hastalarımız genel bir muayene edilir. Hastanın implant tedavisi için uygun olup olmadığı gözlemlenir. Tüm şartların uygun olduğu görüldüğünde hastanın onayıyla tedavi süreci başlatılır.

İmplantların avantajları nelerdir?


Tek diş eksikliklerinde boşluğa komşu sağlam dişlerde aşındırma veya kesme işlemi gerekmeden eksik dişin tamamlanması sağlanır.

İmplantlar, çenelerin en gerisindeki dişleri kaybederek hareketli protez kullanmak zorunda kalan hastalara tekrar sabit protez kullanma olanağı sağlarlar.

İleri yaşlarda tüm dişlerini kaybetmiş hastalar hareketli protezleri kullanmakta zorlanırlar. Aşırı eriyen çene kemikleri bu protezlerin kullanımını zorlaştırır. Bu durumlarda alt ve üst çenede uygun bölgelere yerleştirilen birden çok implanttan destek alan protezler hastalar tarafından daha kolay kullanılır.

Çekilen dişlerinizin bıraktığı boşluklar, kemiklerinizin çekilmesini ve çene yapınızın bozulmasına sebep olur. Dental İmplant kemik içerisindeki boşluğu doldurarak bu bozulmayı engeller.

Birçok dişsizlik vakasında sabit tedaviyi ve iyi bir estetiği mümkün kılan implant tedavisi ile hastalar günlük hayatlarında yemek yerken, konuşurken, gülümserken çok rahat etmektedir.

İmplant Tedavisi Fiyatları

İmplant tedavisi fiyatları hastaya göre değişkenlik göstermektedir. İmplant diş tedavisi fiyatı hakkında net bilgi ancak hastanın kliniğimizde yapılan muayenesi sonrasında verilebilmektedir. İmplant tedavisi ve implant fiyatları hakkında bilgi almak isteyen hastalarımız kliniğimizden randevu aldıklarında dişlerine nasıl bir implant tedavisi uygulanması gerektiği ve bu tedavinin kendilerine maliyeti konularında bilgi verilmektedir.

Kliniğimiz Eyüp ilçesi, Alibeyköy mahallesi içerisindedir. Tüm diş problemlerinin giderilmesinde hizmet vermekte olan kliniğimiz implant tedavisi alanında da deneyimli uzman hekimleri ile hastalarını sağlıklı dişlere ve güzel gülüşlere kavuşturmaktadır.