192015Şub
Ağız Kokusunu Gidermek İçin Ne Tür Önlemler Alınmalı?

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Ne Tür Önlemler Alınmalı?

İnsanların psikolojik açıdan bazı durumlara dikkat etmesi, onların sosyal yaşamdaki konumlarını da belirlemektedir. Ağız kokusu durumu ise, günlük hayatta sıkça karşılaşılan sıkıntıların başlarında gelmektedir. Kişiler ile iletişim sırasında çeşitli engeller ortaya çıkartan, insanların ağız kokusu olan kişilere pek yaklaşmamasına neden olan, sosyal itibarı zedeleyen ve kişinin özgüvenini azaltan bu sıkıntı, ciddi bir rahatsızlıktan kaynaklı olabildiği gibi, diğer başka sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Ancak burada önemli olan, bu tip bir rahatsızlığı nasıl etkisiz hale getirmek gerektiğidir.

Ağız Kokusunun Giderilmesi İçin Bazı Önlemler

Sabahları uykudan kalktıktan sonra oluşan klasik ağız kokusunu gidermenin en pratik yollarından birisi, bir şeyler atıştırarak kahvaltı yapmaktır. Bu sayede ağızdaki kötü koku dağılacak ve iletişim kurarken diğer insanlar rahatsız edilmiş olmayacaktır.

Bir başka pratik önlem ise sakız ya da şeker tüketilmesidir. Ağzı kokan kişilerin yanlarında sürekli olarak ferahlatıcı şeker ya da sakızlar bulundurması da bu nedenledir. Her türlü kokuyu sindiren ya da etkisini azaltan bu tip gıda maddeleri, sosyal hayatta önemli dokunuşlara imza atabilmektedir.

Bir başka önlem ise, ağza özel üretilmiş koku spreylerinden sıkmaktır. Yalnızca ağız kokusu için üretilen ve yutulmasının zararsız olduğu kanıtlanmış olan ağız spreyleri ile birlikte ağız kokularından kurtulabilinmektedir.

Öte yandan, daha çok restoranlarda görmeye alışık olduğumuz karanfil tarzı kuru materyallerin ağızda dolaştırılması ve çiğnenmesi de ağız kokusunu giderici önlemler arasında yerini almaktadır. Bu sayede ağız kökü kokmadığı gibi, karanfil çiçeği kokusunun ağza yayıldığı ve konuşurken bu hoş ve ferah kokunun dışarıya yansıdığı da görülebilmektedir.

Ağız kokularından bir şekilde kurtulmak için çeşitli tedbirler uygulanılabilmektedir. Bu durum da oldukça önemli olmaktadır.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak, gizli tutulacaktır. *